Burslar

TED Karabük Koleji, TED Genel Merkezi tarafından onaylanan “Burs ve İndirim Uygulamaları İç Yönetmeliği” kapsamında burslar verir ve indirimler uygular.

- Tam Eğitim Bursu
Bu burs Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi tarafından verilmektedir.
Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde okullarını yaygınlaştırarak, daha çok sayıda öğrenciye çağdaş ve nitelikli bir eğitim sağlamanın yanında, eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle başarılı fakat maddi olanaksızlıklar nedeniyle nitelikli bir eğitime erişimi olmayan öğrencilere burs sağlamaktadır.
Bu kapsamda, geleceğe yön veren çocuklar yetiştirme hedefiyle gün geçtikçe çeşitlenen benzersiz bir burs sistemiyle hizmet vermektedir.
Tam Eğitim Bursu 2003-2004 öğretim yılından itibaren uygulanan, başarılı ancak maddi imkânları yetersiz öğrencilerin öğrenimlerine TED Okullarında devam etmelerine yönelik bir burstur. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin öğrenim ücreti, kitap-kırtasiye, yemek, giyim, servis giderleri ve cep harçlıkları karşılanmaktadır.
Ortaokul ve lise düzeyinde başlatılan burslar, öğrencilerin üniversite eğitiminin sonuna kadar devam etmektedir. Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanan öğrenciler, varsa bölgelerindeki TED Okulları’nda gündüzlü olarak; yoksa pansiyonlu TED Okulları’nda yatılı olarak okutulmaktadır.

- Başarı Bursu
Yapılan Seviye Tespit Sınavı Başarı Sırasına göre 5, 6, 7 ve 8. sınıflara kaydolacak öğrencilere “Başarı Bursu” verilmektedir. Ayrıca 9. Sınıfa kaydolacak öğrencilerimize de LGS puanına göre belirli kontenjanda verilmektedir.

- MEB Bursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere verilen ve öğretim süresince devam eden geri ödemesiz bir devlet bursudur.

Atatürk Köşesi

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?


Ansolon