Lise Öğretmen ve Öğrencilerimiz, Bursa – Çanakkale’yi Gezdiler

Anasınıfı A Şubemiz, Anneler Günü Etkinliği Düzenledi
9 Mayıs 2019
Anasınıfı B Şubemiz, Anneler Günü Etkinliği Düzenledi
10 Mayıs 2019
Ted Karabük Koleji Lisesi 4 öğretmen ve 36 öğrenci ile 10-11 Mayıs 2019 tarihlerinde Bursa ve Çanakkale’ye gezi düzenlediler.

Öğrencilerimiz Osmanlı’nın gözbebeği olan, tarihe tanıklık etmenin gururunu, koca imparatorluğun ilk başkenti olmasının mağrurluğunu taşıyan Bursa’yı ve tarihimize adını altın harflerle yazdıran, Milli Mücadele ruhumun kıvılcımının yakıldığı, dünyaya bir kere daha tek yürek olduğumuzu, vatanımızın bir parçasını bile düşmana bırakmayacağımızı kanıtlayan, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının canları pahasına vatanı için savaştıkları Çanakkale’yi rehber eşliğinde gezerek, yaşayarak, dinleyerek gezdiler ve öğrendiler.

Öğrencilerimiz Gezi Programımızın ilk gününe Bursa’nın tarih kokan Cumalıkızık Köyü’nde kahvaltı ile başladılar. Rehber eşliğinde Cumalıkızık Köyü gezimizden sonra Panaroma 1326, asırlık Çınar Ağacı, Atatürk Köşkü, Hacivat -Karagöz Müzesi, Osman ve Orhan Bey Türbeleri ziyaret edildi. Daha sonrasında öğrencilerimiz tarihi Bursa Çarşısını gezerek alışveriş yaptılar.

Gezi programımızın ikinci gününe Çanakkale Şehitler Coğrafyası’nda devam ettiler. İlk olarak Truva Atı, Nusrat Mayın Gemisi, Deniz Müzesi, Çimenlik Kalesi ve Aynalı Çarşı ziyaret edildi. Daha sonrasında Mecidiye Tabyası, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı, Sahra Hastanesi,57. Alay Şehitliği ve ConkBayırı’nı gezen öğrencilerimiz gezi programını tamamlamış oldular.
Atatürk

Ansolon