Öğrenciler Sordu, Ürkmezer Cevapladı

İlkokulumuzda Yeni Yıl Heyecanı Yaşandı
31 Aralık 2018
Öğrencimiz, İnsan Hakları Bağlamında Anne-Baba ve Yaşlı Hakları Kompozisyon Yarışmasında Türkiye 3.sü Oldu
11 Ocak 2019
Eğitim-Öğretime büyük önem veren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, TED Karabük Koleji Özel İlkokulu öğrencilerini konuk etti.

Kaymakamı daha yakından tanımak, kaymakamlık görevleri ve işleyişi ile ilgili bilgiler almak üzere Sınıf Öğretmenleri Banu Özcan ve Zeynep Ela Arslan ile birlikte Ürkmezer’i ziyaret eden 4/A ve 4/B sınıfı öğrencileri Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’e çeşitli sorular sordular.

Öğrencilerin sorularını teker teker yanıtlayan Ürkmezer, öğrencilik yıllarından da kesitler anlattığı ziyarette Sıfır Atık projesi ile ilgili de bilgi verdi. Projenin gerek Safranbolu gerek Ülkemiz için çok önemli olduğunu, bütün atıkların tekrardan değerlendirileceğini kaydeden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Biz Safranbolu’da çocukları, gençlerin kısaca her yaştan insanın katılımı ile dönüştürülebilir çöplerin uygun bir şekilde toplamak için bir çalışma yapıyoruz. Kaymakamlık ve Belediye olarak bu projeye çok önem veriyoruz. Bakanlığımızda sağ olsunlar projemizi benimsedi ve destek veriyor.

Sevgili çocuklar kısaca bu ne demek: Artık kullandığımız hiçbir şey çöpe gitmeyecek” dedi. Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim ve Orman İşletme Müdürlüğü paydaşlığında gerçekleştirilen ‘Çocuklar ve Fidanla Büyüyor’ fidan dikme projesinden de söz eden Ürkmezer; “ Orada her bir öğrenci ve öğretmen için bir fidan diktik.

Oluşturduğumuz alana 15000 fidan diktik. Bu daha da çoğalacak” diye konuştu. Ürkmezer ziyaretin sonunda, “ Bizler sizlerin geleceği için var gücümüzle çalışıyor, yeni yeni projeler üretiyoruz. Biliyoruz ki sizler yarının Valileri, Kaymakamları, Belediye Başkanları, Doktorları olacak bu güzel ülkeye faydalı birer insan olacaksınız. Bunun için sizlerden tek isteğimiz derslerinize adapte olmanız ve bol bol kitap okumanız.

Hepinize ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, başarı dolu bir gelecek diliyorum” dedi. Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye etti.

Bu haber ve görseller http://safranbolu.bel.tr/ adresinden alıntıdır.

Atatürk

Ansolon