Okulumuzda Usta Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, Söyleşi Düzenledi

Öğrencimiz, Türkiye Yüzme Federasyonu Türkcell Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalinde Derece Aldı
17 Aralık 2018
Okulumuzda Müzik Kursları Dinletisi Gerçekleşti
22 Aralık 2018
Okulumuzda Usta Yazar ve Öğretmen İlknur Güntürkün Kalıpçı, öğrencilerimizle söyleşi yaptı. Atatürk üzerine derin ve duygu dolu sohbetler yapan yazar, öğrencilerimize duygu dolu anlar yaşattı.

İlknur Güntürkün Kalıpçı Kimdir?

İlknur Güntürk Kalıpçı 1953 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Tarihi bölümünü bitirerek, aynı bölümde Asistan olarak göreve başladı. Daha sonra eşinin tayini nedeniyle meslek hayatına lise Felsefe Grubu öğretmeni olarak devam etti. Mudanya Lisesi'nde de Felsefe Grubu öğretmeni olarak görev yaptı.

1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği “Atatürkçülük” eğitimini başarıyla tamamlayan Kalıpçı, o günden bu güne yaptığı çalışmaları, uyguladığı değişik bir metotla konferanslar halinde sunmaktadır. 1997 yılında başarılı çalışmalarından dolayı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi haberleşme üyeliğine seçilmiştir.

İlk araştırması “Atatürk Din ve Laiklik” tir. Daha sonra yirmi öğrenciyle birlikte sundukları “Atatürk ve Türk Kadını” konulu araştırmasını yapan Kalıpçı, en son olarak da Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini içeren “İçimizden Biri Atatürk” konferansını yurt içi ve yurt dışı her platformda sunmaktadır.

Yazdığı eserlerin gelirini sağlık ve eğitim alanlarına bağışlayan Kalıpçı’nın Uludağ Üniveristesi yayını “Her Yönüyle İnsan Atatürk”, Epsilon Yayınları “Özlemden Eyleme Doğru Atatürk” ve “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk’ ile son kitabı ‘Espirileriyle İçimizden Biri Atatürk’ konulu kitapları bulunmaktadır.

Kalıpçı evli iki çocuk iki torun sahibidir.

Bu yazı http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=5016 adresinden alınmıştır.
Atatürk

Ansolon