Türk Eğitim Derneğine Bağlı, Okulumuzun da İçinde Bulunduğu 38 TED Okulun 31 Bin Öğrencisi Küresel Isınmaya Dikkat Çekmek İçin Greve Gitti

Okulumuzda, Access-10 Programının Açılış Törenini Gerçekleştirdik
28 Mart 2019
3-A Sınıfı Öğrencilerimiz Yabancı Dil Gecesi Etkinliği Gerçekleştirdi
29 Mart 2019
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneğine bağlı, içinde bizim okulumuzun da bulunduğu 38 TED okulunun 31 bin öğrencisi 29 Mart Cuma günü okullarında greve gitti. 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg’in başlattığı okul boykotlarını destekleyen öğrencilerimiz, herkesi iklim değişikliği ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmeye davet etti. 

Tüm dünyada Z Kuşağının başını çektiği küresel bir harekete dönüşen “İklim İçin Okul”, “Gelecek İçin Cuma Günleri” adı altında gerçekleştirilen okul grevleri, gezegeni yokoluş sürecine sürükleyen politikalara dur demeyi amaçlıyor.

Okulumuz da, kendi elleriyle hazırladıkları dövizlerle iklim değişiklikliğinin geldiği noktaya dikkat çekerek, dünyamız sadece 1,5°C derece daha ısınırsa insanlığın geri dönüşü mümkün olmayan bir yıkımla yüz yüze kalacağını haykırdı, bu gidişe bir dur demek için büyüklerine çağrıda bulundu.

Siz de grevi sosyal medyadan #tedokullariiklimicingrevde #iklimicinokul #FridaysForFuture #climatestrike hashtag’leri ile takip ederek paylaşabilirsiniz.


Ansolon